• chlapčenská záležitosť

    Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu. môjmu synovi 4 ročnému sa nedá ešte úplne pretiahnuť predkožka. Je už málinko viac povolnejšia ako bola napr pred 2 rokmi, keď mal syn 2 roky. Je to ešte v norme u 4 ročného? Detská lekárka to videla, nič nepovedala, len povedala, že by to mohol vidieť, aspoň iba vidieť detský urológ. že sa máme s tým u dets urologa zastaviť, aby to iba pozrel. A práve to je to, čoho sa bojím. V našom okrese, spádovej oblasti máme iba jedného jediného dets. urológa. Toho sa strašne všetky mamičky boja, chodiť tam so synmi vôbec nechcú, veľmi odstrašujúci príklad detského urológa, pretože je známi tým, že malým chlapcom, aj 1,5 r, aj 2 ročným násilým preťahuje predkožku. Robí to každému chlapcovi doradu, aj keď chlapec nemáva zápaly, horúčky tak aj tak násilým pretiahne. Robí to takto: mamička chytte dieťatku ručičky a nohy. A on bez toho aby matku informoval vopred čo ide urobiť, šup.. a násilím urobí, a dieť plače ako siréna, jasné že ho to strašne bolí. Povie len ošetriť repíkom o 2 - 3 dni bude dobre. Robí to radradom aj tým, ktorý nemali zápaly, zlý moč, horúčky, ak tam ide mamynka tak ako ja, že predkožka je málo elastická a nedá sa pretiahnuť, nemá môj syn žiadne iné močové problémy, žiadne zápaly, žiadne horúčky tak asi sa tomu násilnému nevyhneme ... Bojím sa, nechcem aby to bolo u syna takto násilím. Však ak aj dievčatká, ak majú nejaké uro-gynekologické potiaže a idú na odborné vyšetrenie, v žiadnom prípade si lekár ani len náhodou nemôže dovoliť niečo násilím robiť na genitáliach. Ani u dievčatiek sa nesmie nič násilím na genitále robiť, to dobre vieme. A nedávno, keď mala moja kamarátka so synom tiež nejaké takéto potiaže, mala ísť tiež na kontrolu k urológavi, volala do dets urologickej ambulancie do vedľajšieho okresu, či by ju so synom neboli ochotný zobrať, povedali, len že aj oni majú plné čakárne, plné termíny, len nech si ide pekne k svojmu rajónnemu. Tak kamarátka plakala, že so synom k tomu nášmu neslávne známemu "mäsiarovi" so synom určite nepôjde. Proste ten náš rajónny dets urológ je známy tým, že to násilím robí radradom každému chlapcovi, nevynechá žiadneho, maminky tam jasné nechcú chodiť, ľudský prístup nemá žiadny, a k inému detskému urológavi je fakt problém sa dostať. Čo by ste poradili? A je v norme to že sa nedá pretiahnúť predkožka u 4 ročného chlapca? P. S.hygienu dodržiavame pravidelnú. každý večer chlapca sprchujem. ďakujem

    Ak nemá žiadne ťažkosti, je stále šanca, že sa predožka postupne rastom penisu uvolní sama. Na vašom mieste by som k uvedenému "mäsiarovi " určite nešla a dokonca by som zvažovala, aby sa mamičky spolčili a podali podnet na miestny úrad pre dohľad pre nesprávny prístup.