• večerné krmenie

    Dobrý večer pani doktorka,
    rada by som vás poprosila o radu týkajúcu sa večerného krmenia mojej 7,5 mesačnej dcéry. Do 6. mesiac som ju plne dojčila, od začiatku 7. mesiac prikrmujeme - doobeda ovocím, na obed alebo popoludní zeleninovo-mäsový príkrm. ostatné časti dňa len dojčím. keď som si však prečítala rady vo vašej poradni ohľadne prikrmovania, radíte na večer podávať kaše. Mala by som upustiť od večerného dojčenia (po kúpaní) a nahradiť ho niečim iným? ak áno, môžete mi prosím stručne napísať čím a prečo? Veľmi pekne ďakujem. vaše rady sú výborné. Radka

    To záleží od toho, či dieťatko dobre priberá, či prespí noc. Nie je to pravidlom, ale niekedy po zaradení sýtejšieho edla na večer, čím kaša určite je dieťatko v noci dlhšie prespí po zaspaní. Ale ako hovorím, nie je to vždy tak.Oni sa totiž neskôr nebudia ani tak na hlad, ako z iných dôvodov.
    Kaša nie je večer nutnosť, ale predsa len dieťatko sa začne viac hýbať, otrebuje aj viac energie. neviem, či ste už zaradili obilninu, kvôli lepku, je to potrebné. Večer by som zaradila buď kašu baylove z DM drogérie trojzrnnú, bez mlieka bez cukru zamiešať buď do vášho odstriekaného mlieka alebo do vody, eventuálne pridať uvarený zemiak / ak je to do vody/ a podávať veer ako večernú kašu, potom sa ešte podľa chuti dokojí. Po ôsmom mesiaci môže večer dostať mliečnu kašu z umelé=ho mlieka.