• Ovčie kiahne

    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, aké následky by mohlo mať prekonanie ovčích kiahni už v drhom mesiaci života bábätka, resp. aký priebeh mám dané ochorenie v tomto štádiu vívinu. Môj synček trotiž prišiel do styku s nakazenou osobou, ktorá ešte vtedy nemala žiadne príznaky ochorenia a prejavili sa u nej nasledujúci deň kožnou vyrážkou. Ďakujem za odpoveď.

    Je málo pravdepodobné, že by dieťa v tomto veku kiahne dostalo, hlavne ak ich prekonala jeho matka. Priebeh však nemusí byť búrlivý, v každom prípade musí dieťa vyšetriť a sledovať lekár.