• nízke hodnoty keratínu, kys. močovej a nízky cholesterol

    Dobrý deň,
    pred mesiacom sme boli s 12 mesačným synom na vyšetrení v metaboliscej ambulancii, kde synovi robili krvné odbery a odber moču. (syn je hypotonický, cvičíme doma Vojtovou metódou) Pred pár dňami prišli výsledky, kt. poukazujú na nízky cholesterol, nízku hladinu keratínu a nízku hladinu kys. močovej. Pán doktor mi zatiaľ cez telefón nepovedal nič konkrétne. Objednal syna na opakované odbery. Som z toho dosť znepokojená, pretože neviem sama posúdiť závažnosť týchto výsledkov a s pánom doktorom do ďaľšieho termínu nemám možnosť hovoriť, nakoľko sme z iného mesta
    Chcela by som Vás poprosiť aspoň o pribl. vysvetlenie týchto pojmov ako: nízky cholesterol u detí (myslím, že pán doktor spomínal keď som sním telefónovala 2,4), nízka hl. keratínu, nízka hl. kys. močovej, príp. ako je možné tento stav upraviť.
    Za každú odpoveď vopred ďakujem.
    Príjemný deň.

    Všetky tieto hodnoty môžu znamenať poruchu metabolizmu, teda látkovej premeny jednotlivých chemických látok v organzme. organizmus je jedna veľká chemická továreň, kde sa látky navzájom ovplyvňujú, premieňajú a výsledkom má byť fungovanie organizmu. Ak v týchto premenách nastane chyba, rôzne pochody v organizme nefungujú a vedú k prejavom ochorenia. Jedným z prejavov môže byť aj zmienená hypotonia. Ak jednoducho zmerateľné hodnoty / akými napr. cholesterol je/ vykazujú určité zmeny, robia sa podrobnejšie vyšetrenia, ktoré majú viesť k stanoveniu diagnózy. Je to zdĺhavý / a podotýkam, že aj drahý/ proces.