• ovcie kiahne

    Dobrý deň pani doktorka,

    mám rok a pol ročného syna a v septembri bol zaočkovaný štvorvakcínou Priorix. Podľa návodu k vakcíne si nás naša pani doktorka objednala na preočkovanie vo feburári /do 6mesiacov od prvého očkovania/. Nižšie odpovedáte ohľadom očkovanie na ovčie kiahne, že sa majú preočkovať do 8 týždňov od prvého očkovania jednozložkovou vakcínou. Môžete mi prosím vás odpovedať kedy /v akom časovom odstupe od prvého očkovania/ dať zaočkovať jenozložkovou vakcínou.

    Vopred ďakujem

    Pôvodne sa považovalo za dostatočné očkovanie jednou dávkou očkovcej látky. V poslednom čase sa pristupuje k tomu, že očkovanie dvoma dávkami niekoľkonásobne zvyšuje ochranu proti tomuto ochoreniu a určuje sa, kedy je vhodné preočkovanie. V súčasnosti sa za vhodné považuje interval 4 až 8 týždňov. V pôvodnom príbalovom letáku bolo 6 týždňov až 6 mesiacov. Uprednostnila by som preočkovanie skôr ako o šesť mesiacov.