• Skladovanie vakcin

    Dobry den,
    chcela by som Vas poprosit o radu. Dceru caka o tri tyzdne druhe povinne ockovanie (difteria, tetanus...pneumokoky) + rotavirusy. Pani doktorka mi vypisala recepty na vakciny a kazala odlozit ich v chladnicke doma. Bola som z toho poriadne prekvapena, pri synovi, s ktorym som navstevovala inu pani doktorku som nikdy vakciny doma nedrzala. Nastastie mohla som ich nechat v lekarni a dohodla som sa, ze si pre ne pridem v den ockovania. Zaujimalo by ma, ako treba prenasat vakciny z lekarne k doktorke. Musim si kupit chladiaci box, aby mali stale tu teplotu 2-8 stupnov? Velmi sa bojim, ze nieco zanedbam a bude to mat nepriaznive ucinky. Ako dlho mozu byt tieto vakciny mimo chladnicky? A je to bezne, aby sa vakciny skladovali doma v chladnicke? Dakujem za radu.Tana

    Nie je to bežné, aby sa vakcíny vôbec prenášali domov. neviem sa k danej veci vyjadriť, každý lekár má predsa dostupnú lekáreň, kde si môže zabezpečiť vakcíny aj ich skladovanie.
    Vakcíny preneste k lekárke v chladničkovej taške, teraz je aj vonku chladno, hlavne nesmú zmrznúť!!!!!!!!Prosím vás , kde je vaše bydlisko a vaša lekárka, toto je naozaj neštandardný spsob nakladania s vakcínami.