• MMR

    Dobry den,
    mam otazocku ohladom MMR ockovania.
    Zijeme prechodne v Nemecku ale znacnu cast roka travime aj na Slovensku, kde sa planujeme casom vratit.
    Moj syn ma 14 mesiacov, zatial bol ockovani v Nemecku (s vynimkou TBC po porode na Slovensku). Teraz nas caka MMR ockovanie, ktore sme odlozili na jar. Moja otazka znie:
    Je vakcina podavana na Slovenku a v Nemecku uplne rovnaka?
    Preco teda preockovanie v Nemecku je uz po 6 mesiacoch a na Slovensku az v 11. roku?
    Je mozne, ked dam maleho zaockovat v Nemecku prvou vakcinou ze preockovanie necham az na ten 11 rok?

    Dakujem za odpoved.

    N.

    Neviem, či je to tá istá vakcína. Výber vakcíny závisí od imunizačnej komisie v tej ktorej krajine alebo od ministerstva zdravotníctva. Termíny očkovania určuje vyhláška toho, ktorého štátu a u nás je to inak ako v Nemecku / ale napríklad aj v Českej republike/. Podľa našich epidemiologických hodnotení je preočkovanie v jedenástom roku dostatočné. Ak budete žiť na Slovensku, určite sa môže preočkovvať až v jedenástom roku života.