• vriedok

    Zacervenany vriedok 27.01.2010, 15:05

    Dobry den pani doktorka.Mam na Vas jednu otazocku.Moja sestra ma 4-mesacnu dcerku,ktorej miesto po ockovani ostalo zacervenane a hnisave.Bola odporucena na plucnu kliniku v Bratislave-pod.biskupice.No ani doktorovi sa nepodarilo tento hnis vytlacit.a dostali sme novy termin.Co robit v takom pripade ak tento hnis nieje mozne vytlacit?Je to pre dieta nebezpecne?Dakujem Vam za odpoved.

    Odpovedá MUDr. Marta Špániková

    Je to reakcia na očkovanie, pokiaľ hnis nie je možné vytlačiť a chránička má viac ako 10 mm v priemere je potrebné hlavne čakať, ako sa situácia vyvine, zatiaľ by som neočkovala iné očkovania.

    Dobry den,chcem sa len pripojit a spitat co mam robit,ked mam tiez takyto problem,ale mali mi k tomu dostal aj horucku 38.4c?Ma to velke asi 1cm.papa

    Ak tento problém riešite v pod. biskupiciach ste v najlepších rukách a tam sa to aj dorieši.Nerobte si starosti.