• Infanrix

    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať na váš názor,kedy dať zaočkovať dieťa prvý krát vakcínou ihfanrix,ak prekonalo po narodení meningitídu?moj malý má 6 mesiacov,zatiaľ nám neurologička neodporučila očkovanie,čo som aj rada,lebo sa veľmi bojím.....može sa očkovanie odložiť ešte dlhšie?ďakujem.

    Očkovanie závisí od celkového stavu dieťaťa, od jeho súčasnej liečby a od neurologického nálezu. V každom prípade vo chvíli, keď bude dieťatko stabilizované a bude mu očkovanie povolené, je potrebné s ním začať čo najskôr, aby bolo po tejto závažnej chorobe, ktorá ho postihla v ranom detskom veku chránené proti ostatným ochoreniam.