• je potrebné preočkovanie?

    Dobrý deň.
    Asi pred 10 rokmi som bola zaočkovaná proti žltačke typu A a B (TWINRIX). Keďže teraz sa budem zdržiavať v rizikovom prostredí (študujem medicínu), zaujíma ma či je potrebné preočkovanie.

    Vopred ďakujem za odpoveď

    Nie je potrebné preočkovanie najmenej 15 rokov a predpokladá sa, hlavne ak ste boli očkovaný vo veku medzi 6tym a 15tym rokom, že preočkovanie nebude vôbec potrebne.