Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • maximalny rozdiel medzi 2. a 3. hexavakcinou

    , Autor: zuzanahu

    dobry den, moja dcera bola ockovana 2. hexavakcinou 26.7.2015. viem, ze 3. by sa mala ockovat 6 mesiacov po 2. nachadzame sa vsak v zahranici do konca marca.je mozne mat rozdiel 8 mesiacov alebo mam skusit zaockovat tu? dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Rozdiel 8 mesiacov je v poriadku, bez problémov sa toleruje rozdiel do 12 mesiacov od druhej dávky vakcíny. Samozrejme, čím skôr preočkujete, tým lepšie. Predpokladám, že to isté platí aj pre vakcínu proti pneumokokom.