Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Prevenar 13

    , Autor: shawn7

    Dobrý deň pani doktorka. V pondelok o 13:20 bola moja dcéra ockovana treťou dávkou Prevenar 13. Očkovanie mame rozdelene,takze dostala iba Prevenar 13. Ma 1 rok a 7 týždňov.
    Teplota pred očkovaním bola 36,7.
    Po očkovania som jej merala teplotu, pohybovala sa okolo 37,1 až 37,3. V utorok večer sa mi že ma akoby zhoršené dýchanie, chrapcanie. Prespricovala som jej nos morskou soľou a išla spať. Občas v noci zakaslala. V stredu ráno kaslala, sopel nemala. V stredu o 16:00 mala teplotu 37,4, o 18 mala 37,8 o 21:00 mala 38,6. Plus kašeľ. Je možné že je to reakcia na vakcínu? Alebo je to skôr vírus? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite to nie je reakcia na vakcináciu. Samozrejem, teplota by tou reakciou mohla byť ale príznaky infekcie dýchacích ciest určite nie. Je potrebné dieťa vyšetriť, jedná sa o infekciu dýchacích ciest.