Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ryby

    , Autor: bee

    Dobrý deň p. doktorka, môžem 7 mes. synovi dávať do prikrmu aj ryby ako zubac, sumec....ak nie, od koľkých mesiacov môžeme zaviest? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Všeobecne u nás zavádzame ryby až p jednom roku. Samozrejme v prímorských krajinách alebo kde je ryba najčastejšíou podávanupotravinou sa môže podávať aj deťom po deviatom mesiaci života. Určite by som však nepodávala morské ryby, u sladkovodných pozor na jemné kostičky.