Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ileostomia

    , Autor: matusko

    Dobry den mam 8 mes.dieta s ileostomiou papame antirefluxne mlieko na striedacku s ovocnymi a zeleninovymi prikrmami prosim poradte mi co moze papat dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem, prečo má dietatko ileostomiu. Takže základné informácie os trave by vám mal podat jeho ošetrujúci lekár.
    Ak ste však dostali informáciu, že može všetkoi, čo je vhodné pre deti v tomto veku, tak by mal ráno mat mlieko, dopoludnia ovocie, na obed masovozeleninový príkrm na olovrant mlieko / od deviateho mesiaca by mohol biley jogurt alebo ovocno jogurtový dezert od nestlé napríklad/ na večer mliečnu obilninovú kašu. Dvakrát týždenne může mat do masovozelninového príkrmu polovicu vareného žltka, ale ani vtedy nevynechajte maso.