Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • nevie povedať svoj vek

    , Autor: lienka52

    Dobrý večer! Máme doma 5 ročnú dcérku. Je síce trochu živšia, ale šikovná. Pozná zopár písmen, farby, básničky, pesničky. Čítame doma denne a nové knihy aj 3x denne až si zapamätá text a potom, keď sa akože pomýlime, aby sme zistili či počúva, tak nás opravuje. Problém nastane, keď sa jej opýtam koľko má rokov. Ako odpoveď mi ukáže 5 prstov a keď sa opýtam, že koľko to je, tak začne počítať: 1,2,3,4,5 a odpovie päť. Opýtam sa jej o minútu a zase ukáže prsty alebo odpovie tri či štyri. Neviem, či to robí náročky, ale som z toho už zúfala. Dnes bola jej prvá veta ráno, že má štyri ročky a ja som už vybuchla. Poraďte mi prosím čo s tým, či je to bežné, či s ňou ísť niekam na vyšetrenie. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa v tomto veku ešte nerozumie, čo znamená roky, vek. Ono sa samozrejme naučí, keď jej to poviete, že má 5 rokov, tak ako opakuje básničku. Určite tento problém nie je známkou zaostávania, poruchy alebo nebodaj ochorenia. netreba nič vyšetrovať.