Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Hlieny v hrdle

    , Autor: janislava15

    Dobrý deň,
    mám 7,5 mesačného synčeka, v utorok sme boli u pediatra,kt. konstatoval ze ma zapalene hrdlo a ze mu hlieny stekaju dole, kedze sopliky nemal. Pediater mu predpisal antibiotikum Klacid a Hedelix sirup na kašeľ. Avša synček má toľko hlienov, že včera asi pol hodiny po napapaní všetko vyzvracal čo zjedol(detsku vyzivu s piskotom) a dnes doobedu sa to zopakovalo. Sopliky uz nejake ma,tak sa mu ich snazim odsavat,ale chcem sa spytat, ci mu mozem este nejako pomoct s tymi soplikami v hrdle,aby ho z nich nenapinalo a ubudali mu? Mam kvôli tomu znova navstivit lekara? Do nosteka mu davam Nasivin. Stolicu ma aj 4x denne, väčšinou taku hustejsiu. Minuly tyzden sa mu prerezal prvy zubok a tlaci sa mu uz dalsi.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja sa k tomuto neviem vyjadriť. Dieťa má zvýšenú tvorbu hlienov, ktoré môžu zaťekať, upchať noštek. Ak nemá horúčku, je čulé nevidím dôvod na podávanie antibiotík. Ale ako vravím, je to moja teoretická úvaha, dieťa som nevidela. Ak sa nemá dobre, treba sa znova poradiť s lekárom. V každom príapde treba zvlhčovať sliznicu nosa libenarom alebo sterimarom, podávať vitamin c v kvapkách, zvlhčiť aj prostredie dieťaťa: vlhký ručník k postieľke, určite v okolí dieťaťa nefajčiť a nevastavovať ho prašnému prostrediu.