Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očovať či neočkovať?

    , Autor: vifi

    Pekný den pani doktorka mala by som na Vás otázočku mám doma 4mesačného synčeka ktorý nám nebol ešte očkovaný z dôvodu že sme mali tri krá za sebou soplíky len čo sme ich preliečili pamykoino pár dní na to začal znova sopliť až nakonie zachrípol a začal nám kašlať čiže sme skončili na antibiotikách Zinat teraz je už dobre ale stále máme v nošteku po výteroch hemofila máme ísť na krčné.Pretože naša pani doktorka mi povedala ze nevidí problém v očkovaní ked momentálne nemá soplíky a hrdielko je čisté sem tam mi kýchne vraj je to normálne neviem pri dcerke sme toto nemali tak som zmetená mám strach pred očkovaním aby som mu neublížila za odpoved Vám veľmi pekne dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem, prečo bral pri zachrípnutí a soplíkoch Zinnat a neviem prečo treba ísť kvôli hemofilovi na ORL, možno skôr kvôli zachrípnutiu. Naozaj to neviem, lebo som dieťa nevidela. Pani doktorka má pravdu, že ani hemofilus, ani soplík ba dokonca ani zachrípnutie nie je dôvod, aby a dieťatko neočkovalo ak je inak čulé, zdravé, dobre priberá a nemá horúčku. práve očkovanie ho chráni pred ďalšími ochoreniami.