Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • prevenar 13

    Mila pani doktorka,chcem sa opytat,aky mate nazor a skusenosti na ockovanie 6 rocnych deti prevenarom 13,nakolko som sa rozhodla dat svoju 6 rocnu dcerku zaockovat prevenarom 13.( Ockovana bola len prevenarom 7) Dakujem za skoru odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vo všeobecnosti musím povedať, že s očkovaním Prevenarom mám dobré skúsenosti, aj u bábätiek nepozorujem nežiadúce vedľajšie účinky. Zatiaľ som na žiadosť rodičov očkovala dievčatko len raz vo veku vašej dcérky, žiadne vedľajšie účinky sme nepozorovali, diťatko je nateraz zdravé. Dôvodom boli opakované zápaly ušiek. Možno vás bude zaujímať, že aj ja sama sa na jeseň chystá nechať sa trinástkou zaočkovať. Bola som po vážnom ochorení očkovaná Pneumo 23 ale myslím, že trinástka bude pre mňa lepšia.