Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • hydrokela

    dobry den pani doktrorka,mam 5 rocneho syna ktoremu sa pred rokom spravila hydrokela na pravej slabine,chirurg nam odporucil operaciu ale kym sme 2 mesiace cakali na operaciu tak sa mu to vstrebalo a nebola potrebna operacia.teraz v lete sa mu to zase objavilo po roku,zase nas cakala operacia a opet sa mu to vstrebalo.boli sme na kontrole a lekar na s objednal na operaciu,lenze maly ochorel tak sme nesli.myslite si ze je to potrebne ooperovat ak nema na slabine ziadnu hrcku?mam z toho obavy a neviem ci si mame dat dalsi termin na operaciu alebo este pockat ci sa mu to objavi 3 krat a az potom to dat operovat?dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Hydrokela sa naozaj môže vstrebať a potom operácia nieje potrebná. Faktom však je, že kýla môže byť aj iná, ako vodnatá. preto je potrebné aj po zmenšení nálezu dieťa skontrolovať u chirurga a ten rozhodne, či je potrebné daný stav riešiť operačne alebo nie.