Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie proti meningokokovi

    Dobry deň pani doktorka.Máme 22 mesačneho synčeka a chcela by som ho dať očkovať proti meningokokovi. Od akeho veku je možné očkovanie, v akych dávkach a je hradene poisťovňou? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie nie je hradené poisťovňou, je možné konjugovanou vakcínou už od druhého mesiaca veku dieťatka, vo veku vášho dieťatka stačí podanie jednej dávky očkovacej látky. Potreba preočkovanie nebola doposiaľ stanovená.