Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • otazka

    Dobry den, chcela by som sa Vas popytat na iste naplaste, vraj existuje nieco take, co sa priamo po ockovani nalepi na miesto vpichu a babatko to potom menej boli, a da sa tak predist istym komplikaciam po ockovani, lebo su vraj napustene istymi latkami, ktorymi sa da im predchadzat.... Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Jedná sa pravdepodobne o náplaste emla, aplikujú sa pred očkovaním, pravdepdobne znecitlivia kožu a dieťatko nebolí v ich Nič nemá aplikácia týchto náplastí spoločné s predchádzaním komplikácií po očkovaní!!!!!Ja tieto náplaste neodporúčam, pretože samotné môžu vyvolať lokálnu reakciu na koži a obsahujú aj látky, ktoré na organizmus nepriaznivo pôsobia. U nás sa už ani pnepredávajú.