Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ockovanie

    , Autor: tini

    Dobry den pani doktorka...mam 15 mesacneho synceka.Vsade pisete ze teraz je obdobie na dalsie ockovanie proti mumpsu,osypkam a ruzienka...Ale my mame prist do poradne az na 18 mesiacov.takze to ho mozu ockovat aj ked uz bude mat 18 mesiacov aj tyzden,myslim ze takto nam to vychadza...Ma to byt v januari.Nevadi to? alebo mam ist skor ku doktorke a spytat sa jej..A este sa chcem opytat na pneumokoky...viem ze uz ste na tuto otazku napisala vela odpovedi...ale ja sa chcem opytat kedy ho teraz nablizsie mozem dat proti pneumokokom zaockova...a ci je jedna ockovacia latka alebo dve...a predpisuje to lekar?Velmi pekne dakujemza odpoved...

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Proti pneumokokom ho môžete dať zaočkovať hneď. Očkovaciu látky predpíše váš lekár na recept. V jeho veku potrebuje dve dávky Prevenaru s odstupom medzi nimi najmenej dva mesiace.
    Očkovanie proti mumpsu, osýpkam a ružienke je v našej očkovacej schéme zaradené po dovŕšení 15teho mesiaca, malo by byť realizované do ukončeného 18teho mesiaca. Podľa individuálneho plánu očkovanie každého dieťatka, sa z rôznych príčin termín môže zmeniť, taktiež v rôznych krajinách je toto očkovanie realizované v rôznom veku a roznymi schémami.