Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Operácia hrčky v podpazuší

    Mám 4 mesačné dievčatko, ktorému sa objavila hrčka v podpazuší po očkovaní proti TBC.
    Lieky ani po4 týždňoch nezabrali. Pneumologička určila odstránenie hrčky chirurgicky.
    Chcem sa spýtať či neexistuje iný spôsob liečby, či nie je operácia nebezpečná pre také malé dieťa.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Indikovaná, nutná operácia nie je nebezpečná. O tom, ako riešiť danú situáciu rozhoduje lekár, ktorý sleduje dieťa.