Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ovčie kiahne

    Dobrý deň!

    Poprosila by som Vás o odpoveď na moju otázku: Mám 2 dcérky - 3, 5 roka a 2 roky. Môžem ich dať zaočkovať proti kiahňam oboma dávkami, alebo v ich veku už len jednou dávkou? Viete mi povedať aj cenu očkovacej látky? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je možné dať deti v ich veku jednou dávkou očkovacej látky, potom sú chránené proti kiahňam asi na 85 percent a ak by aj ochoreli, ochorenie bude prebiehať mierne a nepredpokladajú sa komplikácie. Pri preočkovaní po šiestich týždňoch až šiestich mesiacoch od prvej dávky sa zvýši pravdepodobnosť , že neochorejú takmer na sto percent. Jedna dávka očkovacej látky stojí asi 1900 Sk.