Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • pneumokok

    Dobry den,chcela by som sa opytat,ci je nutne ockovat dietatko proti pneumokokom do roka 3 krat,dve ockovania uz mame za sebou a teraz by sme mali ist na 3 a o rok opat na 4,no kedze si to hradim sama,lebo zijeme vo Viedni a stoji to 90 eur za kazde ockovanie,je to dost nakladne,no ak je to nutne samozrejme na tom nebudem setrit.
    dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Existuju dve schemy, jedna 3plus 1, vtedy sa do roka ockuje trikrat, potom jedna o roku. Na Slovensku podavame schemu 2plus1, kedy ockujeme v tretom piatom a jedenastom mesiaci, teda interval je sest tyzdnov druha od prvej a sest mesiacov tretia od druhej. Neviem aka schema sa pouziva vo viedni