Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Doma s dieťaťom aj po skončení RD.

    Dobrý deň pani magistra,
    potrebovala by som radu ohľadom toho,že ešte 3 mesiace budem na rodičovskej dovolenke, potom mi končí v marci 2012.Som zamestnaná,ale plánujem pracovný pomer ukončiť, zrejme ma zamestnávateľ už nevezme späť.Ale aj tak chcem byť s dcérkou doma do 6 rokov.Moja otázka znie,či budem mať zo strany štátu zaplatené aspoň zdravotné a sociálne poistenie,keďže budem bez príjmu,ale dcérka je zdravá,nemáme žiadne zdravotné problémy.Prosím Vás veľmi pekne o radu.
    Prajem veľa úspechov v práci a v živote a vopred ďakujem za radu!
    Vaša stála čitateľka Andrea Fuseková z Trenčína.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Andrea
    som psychológ, k legislatívnym záležitostiam vám viem povedať len málo a i to len laické informácie. Určite by som sa na vašom mieste obrátila na UPSVaR - kde budete potrebovať nahlásiť ukončenie rodičovskej dovolenky - tam vás pracovníčka bude môcť presne informovať aké možnosti máte. A prípadne sa obráťte na odbor sociálnych vecí, kde vám budú schopní dať relevantné informácie.