Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • prikrmovanie

    , Autor: olivia

    Dobry den,moja dcera bude mat 1.2.2016 ukonceny 5.mesiac,zatial je plne dojcena,pred 2 tyzdnami sme boli u pani doktorky a ta nam povedala,aby sme uz zacali prikrmovat.Ja som chcela pockat na ukonceny 6.mesiac,zatial som jej este nic nedala,ale ona sa natahuje ruckami za jedlom,ked my jeme alebo pijeme.Mozem jej uz zacat davat po troske alebo mam este pockat.Pribera pekne,ked sa narodila mala 3600g a pred dvomi tyzdnami mala 6200g.Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Po piatom mesiaci je už vhodný čas na zavádzanie bezmliečnych príkrmov. Treba zavádzať postupne od mäsovozeleninového príkrmu, lepku / obilnina/ neskôr / po šiestom mesiaci/ ovocie a nakoniec ešte do ukončeného siedmeho mesiaca aj mliečnu kašu z umelého mlieka.