Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie proti ciernemu kaslu v tehotenstve

    , Autor: katkakiarra

    Dobry den. Ja zijem v Anglicku a som v 29.tyzdni tehotenstva s druhym dietatom. Doporucili mi tu ockovanie proti ciernemu kaslu po 28.tyzdni do 38.tyzdna. Chcela by som sa vas spytat,ze ci je to v poriadku alebo ci si to radsej nemam davat! Jasom ako dieta bola ockovana na Slovensku,ale nebola som preockovana v dospelosti. Ak mi mozete poradit,ze ci sa mam dat zaockovat alebo radsej nie!
    Dakujem Vam vopred za odpoved!
    Katarina

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vzhľadom na to, že sa očkuje neživou vakcínou nie je dôvod, prečo by ste sa nemohli očkovať. Pravdepdobne vo vašom prostredí vedia, že sa čierny kašeľ zvýšene vyskytuje a očkovaním zabezpečíte na prvé mesiace, kým sa tiež nezačne očkovať ochranu proti tomuto ochoreniu aj pre vaše dieťa.