Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Očkovanie po virusovej encefalitíde?

    Dobrý deň pani doktorka.Prosím vás o radu.Môj 16 ročný synček v decembri prekonal zápal mozgu,mozgových blán vraj z vírusu/z výteru z hrdla.../Malo to hrozný priebeh,upadol do bezvedomia,bol v krči,prebral sa za dva dni,5dní si nič nepamätal..Teraz ho chce pani doktorka zaočkovať proti kliešťom,a ja sa hrozne bojím,aby to nemalo nejaké nežiadúce účinky...Čo máme prosím vás robiť?Ďakujeme,pekný deň.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V prvom rade zistie, či ochorenie nebolo klišťovou encephalitiídou, ak bolo, očkovanie nie je potrebné. O očkovaní by som sa poradila aj s ošetrujúcim lekárom na infekčnom oddelneí / alebo tam, kde bol hospitalizovaný alebo kde chodí na kontroly,, napríklad neurologom. Ja by som zatiaľ proti kliešťovej encephalitide neočkovala. Máte právo teraz toto očkovanie odmietnuť.