Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • prevenar13 a infranix

    Dobry den ,chcela by som ssa vas pani doktorka spytat ci tieto vakciny su bezpecne pre moje 3mesacne dieta,kamosky mi povedali,ze som spravila hlupost,ze som mu tie vakciny kupila,lebo to ma vazne nasledky,chcem sa opytat ake?Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vážne následky by malo hlavne neočkovanie, pretože dieťa by nebolo chránené proti závažným prenosným ochreniam.
    po očkovaní sa môže vyskytnúť tepôota, dieťatko môže byť viac plačlivé, menej papá, niekedy pozorujeme aj riedku stolicu. Všetky tieto problémy do niekolkých dní odoznejú. Ak sú vystupňované, onámte ich očkujúcemu lekárov. Zhodnotí ich a rozhodne, ako sa bude na budúce očkovať. Tieto príznaky nie sú dôvodom, aby sa v očkovaní nepokračovalo.