Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • jedno líčko má červené

    , Autor: teada

    dobry den pani doktorka.moj takmer 11 mesacny syncek bol na ockovani nedavno, ked prvykrat potom dostal aj teploty ale len tak 37,4....len tak po 2-3 tyzdnoch mu ocervenelo jedno licko a ma ho niekedy aj teple, horuce a niekedy je studene ale cervene a druhe je normalne...zo zaciatku sa to vyskytlo tak 2 x za den ale tak po 4 dnoch to ma uz vacsiu cast dna take.na vonku to take nema..myslite ze to moze byt aj reakcia po ockovani?tak neskoro?teplotu nema a je celkom pokojny, byva aj nervozny ale to odmalicka...krvny obraz ma v poriadku...ak to nie je reakcia po ockovani moze to byt nieco vazne, mam sa obavat?alebo zubkami?hore ma 4a dole dva zubky....co mam robit?dakujem za radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Začervenanie líčka s očkovaním nesúvisí.
    Je potrebné prehliadnuť dutinu ústnu, či tamnie je nejaký nález, infekcia a podobne. Taktiež sa zamyslite, či nespinká tak, že leží na líčku. V každom prípade ak sa stav neupraví, je potrebné konzultovať lekára, hlavne preto, že je to na jednej strane.