Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ziadna reakcia na ockovanie

    Dobry den,

    chcela by som sa opytat, co sa robi v pripade, ze nie je ziadna reakcia na ockovanie proti tuberkuloze. Ked mal syncek asi 2 mesiace, pani doktorka v poradni mu hladala nejaky vpich po ockovani, ale nic nenasla. Tak povedala, ze nevadi, snad bude nabuduce. Ked mal 3 mesiace, zase nic nenasla, ani bodku, ani naznak, tak nam do ockovacieho preukazu napisala, ze Tuberkulinova skuska negativna. Pokial viem, ine deticky mavaju na ramienku chrasticku, alebo aspon cervenu bodku.
    Co to znamena? Bude ho treba ockovat znova, alebo nie?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Po skončení základného očkovanie, vo veku asi dvoch rokov sa odošle na príslušné pľúcne oddelenie, kde sa najprv testom zistí či má protilátky proti tuberkulóze a ak ich má, očkovať sa nebude, ak ich nemá, zaočkuje sa potom.