Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Očkovanie a dovolenka

    Dobry den nas syncek bude mat 30.06.dva roky a 27.06.mame ist na ockovanie proti pneumokokom.A 28.06.by sme mali odchadzat na dovolenku tu na slovensku.Tak by ma zaujimalo ci sa hned po ockovani da cestovat a ci po ockovani proti pneumokokom su neake vedlajsie ucinky ako napriklad horucka.Velmy pekne dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zatiaľ som žiadne závažné reakcie po očkovaní proti pneumokokom vo svojej praxi nemala. Všeobece neodporúčam cestovať s dieťaťom 24 hodín po očkovaní. Ak to dodržíte, nevidím dôvod necestovať.