Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Selest

    , Autor: kristrn

    Dobry den pani doktorka chcem sa este spýtať , na poslednej poradni nam doktorka povedala ze maly ma na srdiečku šelest a poslala nas na kardiológiu kde čakáme na vysetrenie medzitým sa mame očkovat ? Je to v poriadku ? Nemusím sa obávať očkovania pokial nevieme diagnózu? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovania sa vpbec nemusíte báť!!! Šelest neznamená žiadne závažné ochorenie, pokiaľ sa nateraz dieťa riadne vyvíja. Očkovanie dieťa chráni, hlavne deti, ktoré majú akýkoľvek zdravotný prblém je potrebné očkovať čo najskôr, pretože takéto deti akýkoľvek infekt znášajú ťažšie. Tým chcem povedať, že aj keď diagnóza nie je stanovená, nevie sa, čo je príčinou šelestu, v každom prípade sa dieťa môže očkovať.