Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • kasel

    , Autor: deniska84

    Dobry den..moj syn ma 2 a pol roka a uz 3 tyzdne stale pokaslava(hlavne rano a navecer a kasel je skor taky vlhky hlienovity,obcas zakasle na sucho)...zo zaciatku mal aj sopliky tak sme s nim boli u lekara.. davali sme mu sinupret a pamycon a od kaslu prospan ale zdal sa mi slaby a moc nezaberal tak som mu este zacala davat kalciovy sirup...prospan som davala cca 10 dni aj s tym kalciovym len stake kaslal tak som vyskusaka dat kalobu lebo som pocula ze je dobra na kasel len sa vsade spomina ze najlepsie zabera ked sa nasadi pri prvych priznakoch kasla a soplika ale aj tak som ju chcela vyskusat a uziva ju dodnes..zajtra to bude tyzden co ju uziva a kasel stale pretrvava...sopliky uz nema a neuziva uz ani sinupret a spominany pamycon..momentalne uziva len tu kalobu a vecer pred spanim mu davam imunoglukan...chcem sa spytat ci je dobre striedanie a skusanie sirupov od kasla ked mu zatim tieto nezabrali popripade mi mozte poradit ktory mu mam skusit davat aby konecne nekaslal?ani mucosolvan nam v minulosti moc nezabral tak neviem..a este jedna otazka..kolko dni by sa malo zotrvat pri uzivani nejakeho sirupu od kasla alebo to je individualne?.ide mi o to ci nerobim nahodou nejaku zbytocnu chybu v uzivani...dakujem za skoru odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Sú názory lekárov, ktoré tvrdia, že žiadne sirupy od kašľa nie je potrebné užívať, treba riešiť príčinu. Mamičky aj my lekári však vieme, že niekedy správne vybratý sirup naozaj pomôže.
    Kaloba je vhodná na skôr vlhký kašeľ, je potrebné ju podávať niekedy aspon 14 dní, zvyšuje aj lokálnu imunitu v dutine ústnej. Takže: pokračujte v liečbe kalobou, imunoglukanom ale v tomto zimnom období odporúčam aj podávať rybí tuk alebo vitamín D: Samozrejme, ak by kašeľ neustupoval, dieťa bolo spavé, mrzuté, nepaplo, treba znova vyhľadať lekára.