Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Zväčšené uzliny

    , Autor: miska-2

    Dobrý deň,
    mám syna, ktorý má rok a 7 mesiacov. Pred troma týždňami bol očkovaný vakcínou proti osýpkam, mumpsu a rubeole, žiadne ťažkosti ako napr. zvýšená teplota nemal, až tento týždeň som mu objavila malú zväčšenú uzlinku za uchom a na krku (nie pod sánkou, ale pod uškami smerom ku kľúčnej kosti) jednu asi centimetrovú uzlinu a viacero hmatných, asi tak 5 mm uzliniek. Môže to byť následkom očkovania, že telo si ešte vytvára imunitu, alebo by ste odporúčali návštevu nášho lekára, aby uzlinky vyšetril? Nechcem nič zanedbať a pravdu povediac ma tie uzliny dosť vystrašili. Ináč syn je zdravý, plný energie, pekne papa, aj spí. Ďakujem pekne za Váš čas a odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Toto už nie je s najväčšou pravdepodobnosťu reakcia na očkovanie, tá býva na piaty až jedenásty deň. Odporúčam návštevu lekára, chorobnosť je teraz všeobecne veľmi vysoká.