Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • červené ďasienka

    , Autor: agitka

    Dobrý deň, včera som Vám písala ohľadom dcérky, že má celé červené ďasienka a že pani zubárka nám povedala, že je to herpes. Dnes sme boli u pani doktorky a už sa dcérke robia biele fliačiky. Povedala, že sú to afty. Predpísala nám na to Isoprinosine a dokupovali sme Aloclair a Pikovit. Čítala som písomnú informáciu pre všetky a priznám sa, že sa trochu bojím Isoprinosine. Tak by som veľmi rada vedela Váš názor na tento liek a či je vhodné podávať ho 22 mesačnej dcérke. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ospravedlňujem sa, ale žiadnu otázku o červených ďasienkách so nedostala ani na ňu neodpovedala.
    Isoprinosine je liek, ktorý podávame u detí s vírusovou infekciou, niektoré deti ho berú aj dlhodobo , aby opakované vírusové infekcie vedeli zvládnuť. Nie je dôvod sa podávania tohto lieku u detí obávať., deti ho dobre znášajú a vedľajšie účinky nežiadúce nepozorujeme.