Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Vzdorovite 3 rocne dieta

    , Autor: sayonara

    Dobry den,chcem vas poprosit o radu,dcera mala v auguste 3 roky v septembri nastupila do skolky a v juli sa nam narodilo druhe babo.Mala vobec nepocuva v skolke,kazde rano.place,ze ona nejde do skolky,v skolke sa hadze o zem,uteka,nepocuva ucitelku.Ucitella mi.po prvom dni povedala,ze to je s nou katastrofa,ze len.place za mamkou,hadze sa o zem,je hyperaktivna a este mi nezabudla poznamenat,ze je na 23 deti sama,co ma uplne dorazilo a musi mat pevne nervy.Doma ma sem tam záchvat zlosti,hlavne ked jej nieco nedovolime alebo kazeme nieco urobit,ale riesim to,ze ju zavriem do izby a o chvíľu je kludna ako baranok.S detmi problem nema,vonku na ihrisku sa sprava v pohode,tak nechapem.preco je taka v skolke.Mam.pocit,ze si ucitelka na nu zasadla a vobec nejavi zaujrm jej sprijemnit,ten pobyt v skolke,dokonca dnes ked som.ju utisila,isli sme spolu do triedy,ked zvadala ucitelku zacala plakat a uz bola na zemi.Som velmi nestastna z toho a neviem co ma robit?dakujrm za pomoc

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mám radu v jednej vete: nechajte si dieťatko doma. Ste doma, nepotrebuje byť v materskej škole preto, že nemá kde byť. Narodil sa jej súrodenec, ktorý tak či tak vyžaduje viac vašej pozornosti, tak to považuje za krivdu, že je vystrčená do materskej školy a jej súrodenec dostáva všetok váš čas. Okrem toho je vo veku, kedy sa negativismus prejavuje a táto situácia je pre ňu ťažká a zjavne ju nezvláda. Myslím, že o zasadnutí si učiteľky na ňu sa nemôže hovoriť. Dieťa je nešťastné, nevie sa vyrovnať so situáciou: nové dieťa, pobyt v kolektíve medzi množstvom detí a v neznámom prostredí s neznámymi ľuďmi. Jednoznačne: nechať doma, postupne zabrať aj do pomoci s bábätkom, v jej známom pokojnom prostredí. Po pol roku začať hovoriť o možnosti zahrať sa s deťmi v škôlke, o tom, že vždy pre ňu načas prídete atd.........