Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • AFTY

    , Autor: belluci

    Dobrý deň,
    môj 1 ročný syn ma potvrdené od detsk.lekárky výskyt áft v puse.
    Chcem sa opýtať ako dlho sa máme vyhýbať slnku, deťom-teda kolektívu, ak už teploty nemáme,t.j. od soboty (trvali 2 dni)?
    Zrejme ma oslabenú imunitu idú mu aj zúbky.
    Celkom už ako tak papá, trvá to 6 deň.
    Ako dlho je inkubačná doba, kedy tým môže nakaziť aj iné deti?
    Pokiaľ afty úplne nezmiznú ?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Úplne presne na tieto otázky nie je možné odpovedať. Ak je dieťa bez teploty, môžete s ním ísť na prechádzku, samozrejme nie počas obednej horúčavy
    Infekčné je takéto dieťa maximálne práve pred vyhodením prvých áft a v začiatku ochorenie, hlavne kým trvajú teploty. Je však vhodné, nevodiť ho do detského koletívu, kým afty úplne neustúpia, nezhoja sa, Jednak stále môže niekoho nakaziť a jednak po takom závažnom vírusovo ochorení je jeho imunitný systém oslabený a môže dostať iné ochorenie od dieťatka, s ktorým sa bude hrať.