Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • asi zúbky

    , Autor: anicka3

    Dobrý deň pediatrička Špániková, chcela by som sa opýtať, môj syn bude mať o 2 týždne 8 mesiacov, vo štvrtok začal mať poobede teplotu 37,8 ale na druhý deň bola vyššia, volala som svojej pediatričke a ta mi povedala že to môžu byť zúbky, má tam aj také biele hrčky ako mal pri prvých zúbkoch, len ma znepokojuje že tie teploty trvali až do nedele obeda a boli vysoké až do 39,8, dávali sme mu sirup brufen a na striedačku panadol baby.. v pondelok sme už mali normálnu teplotu ale stále je unavený.. len by spal, je podraždený, a má naznesitelný plač, čo som u neho nikdy nezaregistrovala... a za uškami sa mu spravili také vyrážky ako potničky.. lebo v noci sa spotil... môžu to byť príznaky vychádzajúcich zúbkov? Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pravdepodobne dieťa prekonalo virózu, ktorej hovoríme šiesta choroba, usudzujem tak z tých vyrážok za učkom, ktoré sa rozšíria po celom tele. Ak by však bolo stále nepokojné a dokonca sa vrátili teploty, je potrebné navštíviť lekára. Je vhodné vyšetriť moč.