Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • je už už tento rok neskoro?

    , Autor: verronnika

    Dobrý deň,

    syn má 16 mesiacov a často chodíme k dedovi do hôr kde je vraj pomerne vysoký výskyt infikovaných kliešťov. Keď sme to zistili začali sme uvažovať o očkovaní, predsalen začal sám behať, kedykoľvek si sadne do trávy... je už tento rok neskoro začať s očkovaním a ak aj začneme kedy je očkovanie účinné, teda či syn získa nejakú ochranu už prvým očkovaním, alebo účinok nastupuje až po doočkovaní poslednou vakcínou?
    ďakujem za váš čas a odpoveĎ.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ani toto očkovanie nie je viazené na ročné obdobie, očkovať je možné počas celého roka. Začiatok ochrany nastáva 14 dní po druhej dávke. očkovania.