Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • otázka

    dobrý den, chcela by som sa opýtať či má očkovanie vyššie percento účinnosti ked som ešte panna.môj priateľ ale ešte tiež sex nemal takže si myslím že nie je šíriteľom tohto vírusu.chceli by sme mať sex ale nevieme či máme radšej počkať na očkovanie, ktoré som ešte neabsolvovala,
    dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie je najlepšie previseť pred prvým pohlavným stykom, respektíve pred začatím úpohlavného života, preto ho odporúčame práve vo veku 12tich rokov. V zásade nie je podstatné, v akom vzťahu k sexuálnemu životu sa zaočkujete, správne je vše rozhodnutie sa zaočkovať a urobte tak čo najskôr.