Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • vobec nic nechce papat

    , Autor: mayka

    dobry den.chcela by som vediet vas nazor. Dcerka ma 8 a pol mesiaca, stale ju dojcim. Od 6 mesiaca som zacala prikrmovat. spociatku prvé 3 tyzdne pekne papkala, no potom akoby nastal niejaky zlom a odvtedy vobec nic nechce.ked jej dam do rucky piskotky, chrumky, rohlik ...tak to si pekne cuca,no na lyzicku nechce nic vziat. som uz z toho zufala.nasa pani doktorka mi radi, aby som bola trpezliva a stale jej nieco davala, no stale je to len o zapase.nechcem jej davat na silu,no inak to nejde,aj tak sa mi to malo kedy podari-bud zatvori usta alebo ked sa mi aj podari dat jej lyzicku do pusy tak to vypluje.ak nieco aj spapka tak je to velmi malicko.odmieta aj flasu-vodu, cajik.v tych horucavach sa jej snazim vstrieknut aspon trosku vody,no je to minimu. neviete mi poradit ako na nu?? vopred velmi pekne dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V žiadnom prípade nedávajte chrumky, chlebík, keksík a podobne, nie je to plnohodnotná strava a zbytočne začne byť vyberavá! Ráno sa nakojí a potom jej môžete dať trocha chlebíka / biely, bez nátierky/, dopoludnia ovocie, hoci len dve lyžičky, broskyňu napríklad ošúpanú môže cuckať z vašej ruky, bude sa je to páčiť. Napoludnie mäsosozeleninový príkrm, v každom prípade, hoci len tri lyžičky a neponúkajte hne´ˇd prsník, len keď sa ho veľmi dožaduje. Odpoludnia kojenie / ale môže byť aj biely jogurt alebo detský jogurt nestle, či ovocnomliečny príkrm sunárek/ večer kaša / ryžová, obilninová, zemiaková/Všetko ponúkať, uspokojiť sa aj s pár lyžičkami a hlavne trpezlivosť, presne ako hovorí vaša lekárka. Ak Naďalej pokračuje nechutenstvo, odporúčam skontrolovať krvý obraz.