Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Cerveny polmesiac okolo vpichu

    Dobry den,prosim Vas chcem sa spytat: moju 5 mes. dceru vcera ockovali hexavakcinou a okolo toho vpichu sa na druhy den/dnes/ vytvoril cerveny polmesiac s malinkymi vyrazkami. kedze ide vikend,nemam kam zavolat/pediatrovi/ a spytat sa ze co to moze byt. natrela som jej to octanovou mastou,tak ci to nahodou ta mast nesposobila. teplotu nemala-nema.dakujem pekne za odpoved.martina

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to buď reakcia na dezinfekčnú látkou, ktorou sa potrelo miesto vpichu pred aplikáciou očkovacej látky alebo reakcia na octanovú masť / tú nie je potrebné pri nových vakcínach dávať vôbec/. Sledujte iesto a ak bude vyrážka pretrvávať, konzultujte lekára.