Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • meningokok

    Pani doktorka,
    mame 15 mesacnu dcerku, dnes zaockovanu (mumps,rubeola,osypky,kiahne), o 3 mesiace mame preockovanie Varilrixom. Dcerka ma vsetky povinne ockovanie+Rotarix+Prevenar(caka nas este 3.davka v aprili). V chladnicke mame uz nachystany Havrix a zacala som zvazovat aj ockovanie proti meningokokom..ale, nie je to trochu moc na ten maly organizmus? Mozem dat vsetky spominane vakciny?Aky je vas nazor?Vdaka.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nemyslím si, že je to veľa očkovacích látok, ak ich dávate presne podľa odporučení v akých intervaloch sa majú podávať. V jej veku by som ešte s očkovaním proti meningokokom počkala.