Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie Cyprus

    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, aké očkovania by som mala podstúpiť ak odchádzam na pol roka na Cyprus.
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie proti žltačke typu A a B sa odporúča u všetkých cestovateľov a do všetkých oblasti, tak je tomu aj na Cyprus. Je tam ešte poznámka, že za určitých okolností /teda podľa toho, čo tam budete robiť/ sa odporúča aj očkovanie proti brušnému týfusu. Zrejem to závisí aj od toho, aká je tam momentálne čo sa týka tejto choroby epidemiologická situácia. To by vám mali vedieť povedať na veľvyslanectve