Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ovcie kiahne

    prosim vas mame 19 mesacnu dcerku a chcela by som otehotniet nemala som este kiahne a dcera tiez nie poradte mi ci mam dat zaockovat dcerku alebo seba pretoze sa bojim aby ked nahodou ostanem tehotna dcerka nedostala kiahne v tom case a vtedy by to bolo nebezpecne tak pre mna ako pre plod,dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím, že je lepšie nechať sa zaočkovať vám, pretože kiahne nemusíte dostať len od vlastného dieťaťa ale aj kdekoľvek v komunite / dom, pracovsko, detské ihrisko a podobne/ Je potrebné si uvedomiť, že očkovať nemôžeme tehotnú ženu, očkovanie sa odporúča realizovať dvoma dávkami očkovacej látky v odstupe 4 až 8 týždňov. .