Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • pneumokok

    pani doktorka,mojmu syncekovi po narodeni zistili srdcovu vadu,bol aj operovany.Operacia dopadla uspesne,dnes ma uz 2roky a 8mesiacov.Este nie je zaockovany proti pneumokokom,asi pred 3mesiacmi sa mu objavila žihľavka a ja sa vas pytam ci ho mozem dat zaockovat proti pneumokokom

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa sa očkuje len keď je zdravé, to znamená, že v danej chvíli nesmie mať ani žihľavku. Ak teda je zdravý, nemá príznaky akútneho ochorenia, nie je problém ho zaočkovať proti pneumokokovej infekcii.