Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • co mam robit?

    Dobry den,hned na zaciatok sa priznavam urobila som chybu,a velmi ju lutujem.Mam 24 rokov,mam priatela(snubenca)ktory ma 30.Sme spolu uz 3ti rok.Mali sme aj 4 mesacnu pauzu,pretoze ma moj mily opustil z dovodu,ze som nanho velmi ziarlla,aj ked som si uz neskoro uvedomila ze uplne zbytocne,ale to nieje ten dovod kvoli ktoremu vam pisem,v tom case ked som bola sama,neskutocne som sa trapila,schudla som aj par kil,v tom trapeni sa mi ozvala kamaratka s ktorou som sa zacala dost casto stretavat,(kazdy den),a ona ma totiz nadherneho brata,naozaj moj typ,ale ma o 4-roky menej ako ja,v jeden vecer sme si tak u nich doma popijali,az ma kamoska presvedcila aby som ostala u nich spat v obyvacke,a ako sa uz vsetci porozliezali do svojich izieb,uz som aj driemala ked som sa zrazu zobudila ze ma niekto bozkava,a bol to on,jej brat.Zomlelo sa to neskutocne rychlo(milovali sme sa).Rano ked som sa zobudila a videla ho vedla seba lutovala som to,nechali sme to tak,vysvetlila som mu ze ja s nim vztah nemozem mat,a aj tak on mal priatelku.Asi po mesiaci sme sa s mojim terajsim snubencom opet dali do hromady,od kedy sa stalo to ze som s bratom mojej kamaratky mala sex,od vtedy ma to neskutocne tazilo na srdci,citila som sa ako bestia,tak som sa rozhodla priznat sa jeho priatelke.Ja som to chcela vyriesit medzi nami v tichosti,ale ona do toho zatiahla celu jeho rodinu,a zacali ma spinit po celom meste,dokonca si odchitili aj mojho snubenca a mu to povedali,hneval sa namna ale prehltol to,ale ja uz dalej nevladzem,neviem kto o tom vie a kto nie,neviem ako sa pozerat na ludi,ci s usmevom na tvari alebo s hambou v ociach,prosim poradte mi co mam robit,ako ich zastavit aby to sirili dalej.Uz som sa dozvedela ze aj on sa s tym chvali.Strasne sa hambim,moj snubenec je zo slusnej rodiny a nechcem aby sa to dozvedela jeho rodina.Som uz zufala. :((((Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň
    vaša otázka má podľa všetkého veľa podotázok. Čo urobiť aby ľudia o vás nehovorili? Aby na vás významne nepozerali? Čo robiť aby sa to nedozvedela rodina vášho snúbenca?... Na ne však odpovede nepoznám.
    V prvom rade by som sa sústredila na vás a vášho priateľa - ako vy sama nesiete vo svojom živote zodpovednosť za svoje rozhodnutia, i za to, čo sa vám deje? Moralizovanie ohľadne sexu s kamarátkiným bratom vám veľmi nepomôže - zjavne sa udialo niečo čo nebolo plánované a zafungovalo čaro chvíle, príťažlivosti a straty zábran. Moja otázka by bola na vás ohľadne vašej motivácie povedať o spoločnej noci priateľke dotyčného mladého muža. Čo ste si od priznania sľubovala? Čo vy cítite voči sexi bratovi kamarátky? A to najdôležitejšie, na čom je postavený váš vzťah zo snúbencom? Ako viete spolu ustáť ťažkosti, náročné chvíle? Ako si navzájom dôverujete? Ako si viete byť jeden druhému oporou? Ako viete otvorene hovoriť o svojom prežívaní, o svojich potrebách, o svojich obavách, o svojich strachoch? Ako viete "čeliť" vonkajšiemu svetu spolu? Ak vy sama voči sebe ustojíte svoju "slabosť", tak budete vedieť i ostatným ľuďom dať najavo, že práve v tom je vaša sila. Držím päste.