Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • neviem ako ďalej

    Neviem ako ďalej.Som vydatá 16 rokov máme dve malé krásne a múdre deti.Manžel pracuje veľa,je živnostník,v poslednom čase sa mi však zdá,že trávi viac času " niekde s niekým".Stále sa vyhovára na prácu,že má toho veľa,na nás mu času neostane.Cez týždeň deti nevidí,cez víkend mám pocit ,že ho otravujú.Je s nimi,ale akoby mysľou nebol doma.Stále sa pokúšam o rozhovor,skončí však neúspešne mojim monologom.Musím sa priznať,že mi trpezlivosť dochádza,pretože aj ako manžel aj ako otec podľa môjho názoru zlyháva,začal spávať sám v izbe,aby sa nerušene vyspal.Ja pracujem,snažím sa držať domácnosť,ale dokedy to takto môže ísť?Z jeho strany žiadna snaha,začala som sa pohrávať s myšlienkou na rozvod.Prosím poraďte mi,nemám nikoho s kým by som sa o tom porozprávala.Som na všetko sama a pohár mojej trpezlivosti začína pretekať.Preto prosím o radu Vás.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    dobrý večer, Alexis,

    prečo za niekým nezájdete? terapuetka, terapeut? keď potrebujete podporu, tak si ju doprajte. ak nemáte priateľku, choďte do za niekým, kto to robí ako svoju prácu...

    prečo namiesto monológu nežiadať podporu od manžela? nedohovárajte mu ale poproste o podporu a snahu z jeho strany, domácnosti, s deťmi, s niečím... trvajte na tom. a potom študujte reakciu, ktorú to vyvolá. a potom sa môžete aj rozviesť...

    naozaj odporúčam niekoho vyhľadať, táto onlne pomoc nebude asi to pravé, museli by ste mi napísať omnoho viac detajlov vašeho vzťahu a signálov a motívov. aj sa mi zdá, že pre vás bude tiež tá vzťahová úroveň to, čo potrebujete, rozhovor s niekým reálnym o tom, čo vás trápi. neváhajte s tým, netrápte sa iba sama, doprajte si podporu.

    prajem veľa zdaru